Když Joseph Robert (Bob) Tryton (1862-1955) v roce 1897 podlehl zlaté horečce, tak jako mnoho jeho vrstevníků a vydal se na Aljašku hledat kov nejcennější, netušil, že po neúspěchu při hledání zlata mu učaruje přirozené kouzlo ostatních nerostů po celý zbytek jeho života. Založil podnik na těžbu a zpracování břidlice, křemence, pískovce a později i žuly a mramoru.


Společnost J. B. Tryton, Spol. s r.o. Česká republika založená o sto let později, je pokračovatelem svého jmenovce, aby tak svým zákazníkům nabídla přírodní materiály nevšední krásy, variabilnosti a trvanlivosti z celého světa.




Když britští námořníci v dávných dobách před založením Hongkongu obsadili dočasně v letech 1802 až 1808 již 300 let existující Portugalské obchodní středisko v Číně, Macao, zaznamenali ve svých lodních denících: "Portugalská část Macaa byla elegantní čtvrť se strmými a úzkými ulicemi, ale dobře dlážděnými". Dlažba byla ve formě Románské dlažby, kterou v Macau instalovali Portugalci již v 16. stol. z místního pískovce, který pro své zabarvení a hustotu je oblíbeným stavebním materiálem do dnes.


Dlažba z pískovce Mint dostala jméno podle svých odstínů barvy máty. Do Evropy byla dovezena z Indie a vzhledem ke své příjemné barvě a jemnosti zrna, získala v krátké době velkou oblibu u stavitelů a uživatelů domů a zahrad zejména v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích vyspělé Evropy. Její barvitost se pohybuje od světle béžové po světle a tmavě zelenou.


Fasáda domu v Korunní ulici v Praze na Vinohradech má jednu zvláštnost: jedná se o zavěšenou fasádu z vápence Tryton Sahara Sunny, z materiálu těženého v africké poušti právě na místě, odkud pochází stavební kámen pro monumentální stavby egyptských faraónů před 4 až 5 tisíci lety. Je to svým způsobem rarita a majitel domu je na ni náležitě pyšný.